O mne

GEBOORAH

Volám sa Marián Gajdoš, som otcom, manželom, hudobníkom, textárom, zvukárom, ktorý uveril, že skutočná Pravda je BOH ale vlastne aj človek, keďže Boh sa definoval v Synovi. Kresťanskú hudobnú tvorbu som začal s víziou priniesť na Slovensko a do Čiech  progresívnu a kvalitnú formu kresťanskej hudby, ktorá zanechá v každom poslucháčovi semienko viery. 

Všetko, čo tu o sebe môžem napísať, je len úlomok z môjho života, ale predsa sa pokúsim o čo najviac kvalitný úlomok. Väčšinu svojho života som žil podľa všeobecne známych odporúčaní a pravidiel, ktoré som samozrejme neustále lámal.Neviem ako teba, ale mňa fascinuje poznanie a najviac sa teším, keď sa mi podarí odhaliť niečo, čo mi úplne mení realitu a myslenie.  Jednoducho som si jedného dňuvedomil, že ako naplno a s akým uvedomením prežijem jeden deň, tak vlastne budem prežívať celý život. Dnes viem, že za tým všetkým stál Boh. Cely čas, keď som cítil tlak života a hriechu,  kládol som si otázku ako chcem ďalej žiť. Odpoveď som mal vždy tu istú; 

,,Chcem žiť konečne v pravde!‘‘

Ako ale tu pravdu nájsť? Celý život som počúval otázku, čo je vlastne pravda? Ale odpoveď pre mňa nikdy nebola dostačujúca. Vždy som cítil od malička akoby som nepatril do tohto sveta a najhoršie bolo, že som ani do tohto sveta patriť nechcel. Samozrejme, v živote je veľa krásnych chvíľ, ale to všetko mi nestačilo. Nebol som dobrým žiakom v škole lebo známa veta, že to všetko sa mi v živote zíde, bola podľa mňa nepravda a klamstvo. Vždy som sa na niečo hral len preto, aby som vyzeral čo najlepšie pred všetkými. Ako roky utekali a ja som uveril v Boha, (o tom raz vypoviem svedectvo) som našiel v Božom slove verš.  

,,Vtedy povedal Ježiš Židom, ktorí mu uverili: Keď vy zostanete v mojom slove, v pravde ste mojimi učeníkmi a poznáte pravdu, a pravda vás vyslobodí.‘‘

Postupom času som pochopil, že žiť v pravde a poznať pravdu je oslobodzujúce len vtedy, keď pochopímeže my nie sme schopní byť bez chyby a pravda chyby nemá, a že iba jediný „jeden je dokonalý človek, ktorý svoj život vydal za nedokonalých a v pravde, aby sme my skrze jeho dokonalosť mohli žiť aj po tomto živote. Ak je niekto dokonalý, tak musí byť aj pravdou. Oslobodzujúce je práve to, že ak chceme žiť vpravde, musí nás niekto natoľko usvedčiť aby sme  nechceli žiť inak ako vpravde, aby sme  nemuseli používať klamstvo ako stratégiu pre život. Kto  pravdu, chce žiť v pravde. Tou pravdou je Ježiš Kristus. Dokonalý príklad Panovníkapriateľa, brata. Sprostredkovateľa prístupu z tohto života, do života večnéhoKto má túto pravdu, je držiteľom najväčšieho tajomstva. O mne si môžeš myslieť čo chceš, o pravde musíš byť presvedčený a tajomstvá musíš pochopiť, aby si ich mal.  

A vyznane veľké je tajomstvo pobožnosti: Boh zjavený v tele, ospravedlnený v Duchu, zjavený anjelom, kázaný pohanom, uverené mu na svete, hore vzatý v sláve.

Bez viery však toto tajomstvo pochopiť nejde. Ale pravda vždy svedčí viere, pretože ak poznáš pravdu, nechceš  žiť v prítomnosti hriechu, predsudkov av klamstve. Chceš, aby ťľudia brali takého aký si. Chceš, aby ľudia žili v láske, porozumení a radosti. Život je skrytý vo viere. V život musíš veriť! A čo je pobožnosť? Čo je to tajomstvo pobožnosti?  

Pobožnosť. V origináli tohto veršu je grécke slovo „eusébeia a význam slova je vlastne vnútorná reakcia na Božie veci, ktorá sa prirodzene prejavuje v úcte k Bohu, teda k tomu, kto sa nazýva „hodným úcty“. Tajomstvo pobožnosti je tajomstvo úcty! Boh zjavený v tele, môj Pán Ježiš Kristus „to tajomstvo“, ktorý zomrel za každého aby mohol dať človeku skutočnú pravdu, život a prejaviť „úctu, kvôli plánu záchrany ľudstva. 

To ma zmenilo navždy a určilože chcem tvoriť muziku, aby som vzdal úctu Bohu. To nie je omne, aj keď vo videoklipoch som ja a na fotkách som tiež ja. Ver, že často ani nechcem byť vo videoklipoch. Ale chcem tvoriť, lebo mi bolo povedané, jedného dňa počas chvál, keď som sa pýtal „Otče, a čo hudba, nebudem už robiť muziku? Odpoveď som dostal „začneš budúci rok v lete“ a aj keď som na to úplne zabudol, o rok v lete som začal. Spomenul som si a s plným vedomím som začal tvoriť výnimočnú muziku v pravde a pre PRAVDU.  Áno dovolím si napísať, výnimočnú, lebo viem prečo. 

Dostal som meno Geboorahkeď som sa pýtal Boha, či mam nejaké iné meno, než meno, ktoré mi dali rodičia. Nikdy som to slovo Geboorah nepočul ahneď, ako som ho napísal do vyhľadávača mi vyskočilo toto hebrejské slovo, ktoré ma význam Moc“ alebo „Sila. Moje srdce horelo a ja som vedel, že to nie je z mojej hlavy, lebo čokoľvek, čo chceš vykonať, musíš mať na to silu. Ja som práve to potreboval. 

Už teraz môžem smelo povedať, že som dosiahol určitý cieľ z môjho predsavzatia. Urobiť album na chválu a úctu Boha. Album je von a navždy tu niekde bude, pokiaľ svet bude stáť.  

No ja nekončím, práve som začal! Dúfam, že ťa tie moje úprimné slová prinajmenšom povzbudili. 

Ak sa chceš stať mojim partnerom, pomocníkom alebo  členom v tom, čo robím, neváhaj ma kontaktovať 

Žehnám Ti pokoj, radosť a požehnanie v mene Ježiš! 

Geboorah. 

NÁKUPNÁ TAŠKA 0